hakkımızda

Arumak’ın öyküsü Metin Aydın’ın 1971 yılında İstanbul’da kurduğu bu şirketin metal parça üretimi için özel kalıplar yapması ile başlamıştır. Metin Bey yıllar boyunca, özellikle tekstil endüstrisinde fason üretici olarak pek çok parça üretimi yapmıştır. Bugün Arumak bir aile şirketi olarak Metin Aydın’ın oğlu tarafından yönetilmektedir. Arumak 30 yıllık tecrübeye sahip bilgi birikimi ile CNC tezgahlarında yüksek kalitede, yedek parçaları üreterek ve en son teknolojiyi kullanarak üretim yapmaya devam etmektedir.

Tekstil ve FIBC (Big Bag) sekrörleri için değişik parçalar üreterek büyüyen Arumak, gelen talepler doğrultusunda Big Bag sektöründe kullanılan dikiş makinası parçalarına ağırlık vermeye başladı. 10 yıldan kısa bir zaman içerisinde Arumak, FIBC (Big Bag) endüstrisinde kullanılan dikiş makinelerinin üretimine başaladı. Bu sektörde en az yirmi ila yirmi beş yıllık deneyime sahip personelin eklenmesiyle, hızlı bir şekilde yüksek kaliteli ürün imalatçılarından biri oldu.
Tecrübeli ve eğitimli kadrosuyla Arumak, kısa sürede dünyadaki en iyi makine üreticileri ile aynı kalitede dikiş makineleri üretimi yapabilme potansiyeline ulaştı. Bununla beraber overlok ve zincir dikiş kabiliyetlerine sahip ağır hizmet tipi AR 70 overlok ve AR 50 zincir dikiş makineleri, 2020 yılının ilk çeyreğinden itibaren satışa sunmayı planlamaktadır.

Arumak, müşteri odaklı üretim felsefesiyle her zaman yeni üretim fikirlerine ve gelişmelerine açıktır. Arumak son teknoloji ürünleri kullanarak kendini geliştirmeye devam edecektir...